Popis procedur

Léčebná tělesná výchova – jejímž cílem je terapie a prevence onemocnění pohybového aparátu spojené s vadným držením těla. Zaměřuje se na nácvik správného dýchání, obnovení svalové rovnováhy posílením ochablých svalů a protažením svalů zkrácených a jejich správné zapojení do pohybových stereotypů.

Cvičení na míčích a labilních plochách – cvičením s těmito pomůckami dochází k lepší stabilizaci trupu díky ovlivnění hlubokého stabilizačního systému páteře.

Stabilizace a mobilizace páteře dle MUDr. Smíška (SM systém) – základem této metody je spirální stabilizace páteře, která pohybem paže aktivuje šikmé břišní svaly a protahuje páteř směrem vzhůru. Díky tomuto aktivnímu cvičení s elastickým lanem dochází k regeneraci páteře a velkých kloubů, čímž se odstraňují bolesti zad a kloubů.

Manuální lymfodrenáž – je jemná masážní technika zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží. Podporuje funkci lymfatického systému, čímž zrychluje látkovou výměnu a snižuje otok. Využívá se u primárních a sekundárních edémů, u pooperačních stavů (je vhodná i jako příprava „terénu„ před plánovanou operací),po ablaci prsu, v rehabilitaci. V kosmetické sféře napomáhají lymfatické masáže při snižování nadváhy, při odvodnění, v boji s celulitidou.

Taping – technika spočívá v oblepování a zpevňování kloubů a svalů speciálními pevnými páskami.

Kineziotaping – lepení speciálních elastických pásek na kůži a přes kožní receptory ovlivňuje napnutí okolních tkání. Technika kineziotapingu aktivuje hojivé pochody v tkáni, zklidňuje bolesti šlach, svalů a kloubů.Podle směru lepení můžeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Lze využít při terapii otoků (kineziotaping lymfatického systému) a jizev (kineziotape ,cross tape ).

Mobilizace – je postupné, nenásilné obnovování hybnosti kloubu při funkční poruše. Provádíme opakovanými nenásilnými pohyby ve směru kloubní blokády.

Techniky měkkých tkání – je ošetření zaměřené na kůži, podkoží, svalové fascie a úpony. Slouží k uvolnění svalových spazmů a odstranění reflexních bolestivých změn ve svalech a okolních strukturách vedoucích k celkovému uvolnění

Reflexní masáž – je soubor speciálních technik a hmatů, kterými mechanicky působíme na výrazně bolestivé zóny lidského těla, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Tato masáž může být šíjová, zádová, pánevní a speciální reflexní masáž plosky nohy.

Reflexní masáž plosky nohy – představuje jednu z nejpříjemnějších masáží vedoucí k odstranění stresu spojeného s dnešní uspěchanou dobou, ale reflexně také ovládá vnitřní orgány. Masáž je prováděna na plosce i nártu obou nohou,kde je jako reflexním zrcadlem zobrazeno celé tělo se všemi svými orgány. Úvodem je sestava speciálních relaxačních a uvolňovacích hmatů, jejichž cílem je velmi příjemné uvolnění početných drobných kloubů, vazivových struktur a svalů chodidla. Vlastní masážní technikou je tlakové ošetření řady bodů a plošek na chodidle, prstech, nártech i okolí kotníků, podobně jako u akupresury. Citlivé místo na chodidle indikuje problém v odpovídajícím tělesném orgánu a masáží správného místa lze řadu zdravotních nedostatků omezit.

Postizometrická relaxace – jejím principem je relaxace, která následuje po krátké lehké izometrické kontrakci svalu, který uvolňujeme. Kombinujeme ji s pohledem očí a dýcháním.

Hluboká masáž krku – technika, kterou protáhneme hluboké i povrchové svaly což pomůže odbourat všechny problémy a řetězení. Je indikována u obtíží spojených s přetíženou šíjí, krční a hrudní páteře, které vedou k bolestem hlavy, šíje, zad, horních končetin, zkracování prsních svalů atd.

Dáta Snéhan – ajurvédská masáž – léčebná technika, kterou ulevíme od dlouhotrvající bolesti, dochází ke zvětšení kloubního rozsahu, odstraňují se zplodiny usazené v úponech svalů, dochází k regeneraci kůže, tkání a celkové harmonizaci celého organismu. Masáž Dáta Snéhan je hodně účinná, často pomůže tam, kde selže běžná fyzioterapie, ale mnohdy je značně bolestivá.

Baňkování - je jednou z nejstarších metod, pochází ze staré Číny. Hlavní princip spočívá v přikládání baněk, ve kterých je vytvořen podtlak, který následně způsobí přisátí nádobky k pokožce. Rozmístění baněk není náhodné, protože se přikládají na speciální akupunkturní body. Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní, zrychlí se krevní oběh a tělo začne vylučovat škodliviny. Baňkování má spoustu pozitivních účinků na organismus. Mezi hlavní přínosy můžeme označit odstranění bolesti a uvolnění svalů, uvolnění trigger pointu a detoxikace organismu.

Uvolňovací techniky – jedná se o soubor různých technik, hmatů které vedou k efektivnímu uvolnění a pomoci klientovi. Efektivní způsoby uvolnění nejčastějších blokád (dislokované žebro, klíční kost, SI Skloubení, problémy kyčlí, kolen, hlezenních kloubů atd).

Indická masáž hlavy – Indická masáž hlavy se skládá z technik ájurvédské masáže, která pochází z Indie a je starší víc než tisíc let. Při masáži je masírována horní část zad, ramena, šíje, pokožka hlavy a obličeje. Při masáži hlavy můžete být i oblečeni, proto je v hodná pro lidi, kteří mají problémy s intimitou u klasické masáže. Indická masáž hlavy působí na dvou úrovních: na fyzické úrovni tím, že pracuje s kožní a svalovou tkání, na psychologické úrovni, tím že pracuje s energetickými kanály. Indická masáž hlavy je bezpečná a efektivní terapie, která odstraňuje bolesti hlavy, stres, bolesti a napětí v šíji, bolesti hlavy, únavu očí, nespavost nebo při problémech se soustředěním. Nepoužívají se žádné oleje a krémy, pouze speciální hmaty.

Havajská masáž LOMI LOMI - Havajská masáž je tradiční masážní technikou, která se začala užívat na Havajských ostrovech a je odvozena od léčebné polynéské metody obnovení rovnováhy těla a mysli. Základem masáže jsou rytmické pohyby využívající nejen prsty a dlaně, ale i předloktí a lokty. Technika „Lomi lomi“ znamená v překladu „laskavé ruce“. Havajská masáž vás dokonale uvolní, zbaví stresu a napětí a přivede vaše tělo i duši do harmonie a rovnováhy. Masáž působí příznivě na dýchací, svalový a trávící systém, podporuje krevní oběh a tok lymfy. Je to jemná a nádherná relaxační masáž.


Telefon pro objednání: +420 729 473 322
Email pro objednání: rehabilitace@lekarskydum-teplice.cz

Zpět